گوگل باز چیست؟

یک سرویس جدید از جی-میل است که در آن امکان "به اشتراک گذاشتن داده ها بین افراد هم گروه" یا "در معرض دید عموم گذاشتن داده ها" وجود دارد.

گوگل، خود بر اساس میزان ارتباط شما با کسانی که از طریق  میل تماس داشته اید، افرادی را برای هم گروهی پیشنهاد می دهد، البته امکان جستجو کردن افراد بر اساس نام شخص یا آی دی گوگل برای هم گروه شدن هم وجود دارد.

در صورتی که کاربر، پیشنهاد گوگل برای هم گروه شدن را ویرایش نکند، خود به خود گروهی از افراد که شخص با آن ها بیشترین تماس از طریق جی-میل را داشته است با وی هم گروه می شوند و در پروفایل شخص برای عموم قابل مشاهده می گردند.

پروفایل هر شخص شامل این موارد خواهد بود: نام و عکس دارنده ی پروفایل، فهرست کسانی که شخص با آن ها هم گروه است.

این سرویس از 9 فوریه 2009 آغاز به کار کرده است و گفته می شود که به زودی در تمام جی میل باکس ها در دسترس عموم قرار می گیرد.

در صورتی که مایل به خروج از حالت پیش فرض پیوستن به گوگل باز باشید می توانید از انتخاب "Turn Off Buzz "  و در صورت تمایل برای محدود کردن Chat در این سرویس از انتخاب "Turn Off Chat " استفاده نمایید.

باید توجه داشت که با مشاهده ی نقدهایی که افراد مختلف به نحوه ی عملکرد گوگل در این زمینه داشته اند می توان نتیجه گرفت که حتی افرادی که شخص "مدت ها با آن ها تماس نداشته" و یا "تماس با آن ها را مسدود کرده است" "و یا به طور موقت و در ارتباط با یک موضوع بی اهمیت با آن ها میلی رد و بدل کرده باشد" ممکن است در حالت پیش فرض به عنوان هم گروه با شخص پیشنهاد شده باشند.

(جهت اطلاع دوستان، من در حال حاضر در گوگل-باز (و امثال آن) حضور ندارم و همانطور که از تاخیرهای فراوان در به روز شدن این وبلاگ مشاهده می شود متاسفانه پرداختن به کارهای تالیف و ترجمه و ویرایش مرا از پرداختن به سایر امور محروم کرده است! آخرین کتابهایی که باعث این محرومیت شده اند عبارتند از: محاسبات مهندسی شیمی شبیه سازی دینامیک فرایندهای شیمیایی با aspen dynamic آزمایشگاه شیمی عمومی  پرسش ها و مسائل شیمی عمومی و ده ها کتاب دیگر که باید به هر سختی که شده آن ها را به نمایشگاه کتاب برسانیم...)

دانیال دسترنج

گزارش تخلف
بعدی